Встановлення системи з розпізнаванням номерів – Територія Безпеки
Територія Безпеки
Що Вас цікавить?

Встановлення системи з розпізнаванням номерів

Встановлення системи з розпізнаванням номерів

 

Встановлення модуля розпізнавання автомобільного номера дасть можливість автоматично контролювати пропуск транспортних засобів на територію, що охороняється, фіксувати і зберігати в базі даних нові номери і автомобілі. Але для ефективної роботи системи, є потреба у професійному монтажі з усіма необхідними знаннями для якісного налаштування обладнання. Ми пропонуємо свої послуги з встановлення відеоспостереження з подібним модулем.

 • Фіксація автомобільного номера
  Камера відеоспостереження з модулем розпізнавання номера визначає і фіксує автомобільний номер і колір на відстані до 10м. Зображення виводиться на монітор оператора.
 • Інтеграція з воротами / шлагбаумом
  Модуль розпізнавання автомобільного номера можна інтегрувати з охоронними системами. При під’їзді транспортного засобу система звіряє його номер і автоматично відкриває ворота або шлагбаум.
 • Запис і зберігання бази даних
  Ви можете занести в базу даних всі необхідні номери, тим самим система буде розпізнавати за схемою свій / чужий і оповіщати оператора при спробі проїзду не зареєстрованого автомобіля.

Навіщо необхідна функція розпізнавання номерів?

З кожним днем зростає кількість автомобілів по всій країні. Програма розпізнавання автомобільних номерів просто необхідна. Це вже не фантастика і не рідкість! Така система дозволяє в день аналізувати і фіксувати велику кількість автомобільних номерів і звіряти їх з наявною базою даних. Дана програма в рази спрощує життя автомобілістів і співробітників поліції. Тепер не складе великих труднощів простежити за маршрутом машини, орієнтуючись на фіксацію номера за маршрутом слідування транспорту. Але крім державних установ, подібною функцією можуть користуватися і звичайні користувачі, які встановлюють відеоспостереження для приватного користування.

Але не думайте, що така система необхідна тільки співробітникам правоохоронних органів, подібна система відмінно підійде для інших організацій, наприклад:

 • для великих торгових центрів або офісних центрів з власною парковкою;
 • для територій, що знаходяться під охороною, де в’їзд обмежений;
 • для котеджних містечок і дачних кооперативів;
 • для промислових підприємств і заводів;
 • для платних ділянок дороги;
 • для стоянок і парковок;
 • для стратегічно важливих об’єктів.

Для всіх подібних об’єктів, автомобільний номер є пропуском на територію, який не так то просто втратити і немає необхідності охороні перевіряти документи. Інтеграція з різними системами контролю і управління доступом дозволяє автоматично контролювати пропуск автомобілів, наприклад взаємодіяти з автоматичними воротами або шлагбаумом. Це в рази спрощує контроль за в’їздом на об’єкт, що охороняється або для запобігання утворенню заторів при в’їзді на територію. Фіксація номера відбувається автоматично і заноситься в базу даних і вже при наступному проїзді, камера фіксує номер автомобіля за 10-15 метрів і при наявності його в базі, відправляє сигнал для відкриття воріт або шлагбаума.

Можливості та характеристики модуля

 • Можливість розпізнавати номери автомобілів в 98% випадків, в т.ч. при швидкості до 150 км / год;
 • Система працює за номерами країн СНД і Євросоюзу;
 • Фіксація всіх автомобілів, в тому числі без номерних знаків або спеціально прихованих;
 • Інтеграція системи з відеокамерами;
 • Простий дистанційний доступ до системи, використовуючи будь-який браузер або телефон;
 • Можливість інтегрувати модуль з системою контролю доступу в приміщення (шлагбауми, світлофори, автоматичні ворота).

Система проста в управлінні, адже вона автоматизована і не потребує ручного управління і контролю. На монітор оператора виводиться зображення з камери, де фіксуються автомобілі і їх номери. При виявленні невідомого номера, система блокує проїзд, а оператору надходить сигнал про сторонній транспортний засіб. Згодом оператор приймає рішення про пропуск автомобіля або ж перевірку документів та огляд автомобіля (при необхідності).

Для комерційних організацій ця функція відмінно підійде як доповнення до посиленого захисту об’єкта. Кожна велика організація чи підприємство має свою автостоянку для співробітників і тут необхідно обмежити парковку для сторонніх автомобілів. Система дозволяє фіксувати номери автомобілів, які приїжджають, зберігати їх в базу даних і надалі користуватися збереженим архівом і виявляти певні машини.

Як вибрати камеру з модулем розпізнавання номера?

Без камери відеоспостереження, модуль розпізнавання номерів не буде працювати. Спочатку необхідно підібрати спеціалізовану камеру з можливістю підключення такого модуля або вже вбудованого, а так само важливо правильно його налаштувати. Якісна камера і професійне налаштування – запорука успішної роботи системи. Важливо правильно встановити камеру і підібрати певний кут для фіксації автомобіля і його номера. Сучасні камери працюють в темряві,  і у світлий час доби, і при різкій зміні освітлення. Також різне освітлення, засвічення і відблиски сонця не завадять зафіксувати номер транспортного засобу.

Найчастіше замовник хоче обмежетися однією камерою, розраховуючи що вона забезпечить йому спостереження за периметром і фіксацію номера транспорту – але це так не працює! Це абсолютно різні завдання. Камера повинна чітко фіксувати номер автомобіля, його марку і колір і передавати всі ці дані на монітор оператору, а так само зберігати в базу даних. А якщо ще потрібен нагляд за прилеглою територією, то необхідно встановлювати ще одну камеру, яка і буде спрямована на спостереження за проїздом, співробітниками і пішоходами.

Важливо знати!Якщо Ви хочете отримати ефективну систему, то тут не варто економити. В даному випадку, заощадивши на обладнанні, на виході ви отримаєте неповноцінну систему не з найкращим зображенням або несвоєчасним сповіщенням. Також при неякісному встановленні модуля, система може працювати некоректно.

На що слід звернути увагу при виборі камери?

 1. Роздільна здатність камери
  В даному випадку, більше розширення не означає більшу ефективність! Тут головне правильно обрати місце встановлення. Недостатня кількість мегапікселів поведе за собою погану якість зображення, відповідно не розпізнається номер. Але так як ми говоримо про модуль розпізнавання номера,  камера з надто малою роздільною здатністю нам не підходить. Нам необхідна чітка картинка автомобільного номера і тому вважають, що потрібно брати камеру з великою роздільною здатністю, для отримання кращого зображення. Але і тут є підступ! Велика роздільна здатність камери в рази збільшує навантаження на сервер, проте основною проблемою таких камер є саме низька чутливість. У темний час доби, без додаткового освітлення, камери можуть не визначити і не зафіксувати номер. А встановлювати додаткове обладнання для освітлення певної зони, вимагає додаткових фінансових вкладень і часто це обходитися недешево. Через низьку світлочутливость виникає проблема з засвічуванням камери.Як приклад, розглянемо нижче два номери при мінімальному і оптимальному вирішенні.Мінімальне розширення 80 pix. При такому розмірі читабельність втрачається і не завжди можна буде чітко розібрати номер. А враховуючи, що не завжди номера будуть чисті, дане розширення не актуальне для модуля розпізнавання номерів і не рекомендується для використання в подібній системі.
  Оптимальна роздільна здатність 150-200 pix. При такому роширенні модуль розпізнає номер і фіксує його в базі даних. Залежно від ступеня забруднення номера, система зможе розпізнати номер при невеликому забрудненні або ж спрацює блок руху для транспорту.
 2. Об’єктив
  Основною вимогою до об’єктиву є його фокусна відстань і забезпечення чіткого зображення в будь-який час доби. Чим кращий об’єктив на камері, тим якісніше буде передаватися зображення, а так само при фокусування знижуються втрати різкості зображення. Об’єктив повинен пропускати на матрицю якомога більше світла в темний і нічний час доби. Тому ключовим параметром в об’єктиві є Світлосила і позначається як F-сила. Наприклад F / 1.2 має більшу світлосилою ніж F / 1.4. Для необхідної якості від передачі зображення, рекомендується купувати об’єктиви з F-силою не менше, аніж F / 1.4. З меншим числом немає сенсу брати, адже в темний час доби передана картинка не буде настільки чіткою, щоб можна було розглянути необхідні деталі.Слід правильно розраховувати необхідну відстань від камери до зони в якій буде фіксуватися автомобільний номер. Краще підбирати камеру, заздалегідь знаючи де вона буде стояти. Так само необхідно виставити правильний кут огляду, щоб всі необхідні деталі потрапляли в кадр, а так само варто врахувати напрямок сонячного світла. Для якісного встановлення системи відеоспостереження з модулем розпізнавання номерів автомобіля, ми рекомендуємо звертатися в професійну компанію з досвідченими монтажниками.
 3. Місце для встановлення камери
  Важливий момент в монтажі камери це місце, де буде вона встановлена. Слід встановити камеру так, щоб при фіксації автомобільного номера, фари цього автомобіля не засвічували камеру. Так само не варто занадто далеко ставити камеру – при занадто довгому фокусування, якість зображення буде спотворюватися і модуль не зможе реагувати на появу автомобільного номера в кадрі.Ось кілька правил, яких слід дотримуватися при монтажі камери відеоспостереження з модулем фіксації номера автомобіля:- Висота: від 2 до 6 метрів, залежить від відстані до місця виявлення номера.
  – Конструкція повинна бути нерухомою. Без тряски і розгойдування.
  – Кут нахилу камери: по вертикалі не більше 30 °; по горизонталі не більше 20 °
  – Камера монтується справа або зліва від напрямку руху, але не по центру.

І так яку ж камеру купити для розпізнавання номерів?

І ось ми підійшли до відповіді на головне питання: яку камеру слід вибрати для фіксації автомобільних номерів. Для забезпечення необхідного контролю за периметром, слід врахувати наступні критерії при виборі камери:

 • З високою чутливістю;
 • Регульованою витримкою (shutter);
 • Необхідними налаштуваннями зображення;
 • Світлосилою (не менше F / 1.4) об’єктива.

Кут огляду і дозвіл потрібно вираховувати, виходячи з конкретних відстаней конкретного об’єкта. Тому, якщо Вам необхідно підібрати камеру з конкретним модулем, радимо звернутися до нас за консультацією. Ми розповімо про обладнання, яке Вас цікавить і допоможемо підібрати якісне відеоспостереження.

Заходьте в наш магази: м. Івано-Франківськ, вул. Матейка, 3 (навпроти Прикарпатського університету)
Пишіть terytoriya.bezpeky@gmail.com
Телефонуйте   066 804 70 44

Послуга безкоштовна